Nawigacja

 • NOWA STRONA SOLECTWA KRZECIN

  NOWA STRONA INTERNETOWA SOŁECTWA KRZĘCIN;

   

  WWW.KRZECINSOLECTWO.PL

   

  SOŁTYS

 • 18.10.2013

   - Obrazek 1Solary od 21 października rozpoczną się weryfikacje możliwości technicznych instalacji układów solarnych w Państwa gospodarstwie domowym, a następnie podpisanie umowy z Gminą!

  Sołtys - Antoni Bylica

 • Nowa strona internetowa111

  22.05.2014 ADRES NOWEJ STRONY INTERNETOWEJ SOŁECTWA: www.krzecinsolectwo.pl
 • Nowa strona internetowa Sołectwa Krzęcin

  12.04.2014

  Jeszcze w m-cu kwietniu br  zostanie uruchomiona nowa strona internetowa Sołectwa Krzęcin.

  Klucze od nowego boiska sportowego znajdują się u p. Polczyka St. Proszę o przestrzeganie utrzymania porządku na boisku, nie śmiecić, nie rozrzucać butelek po napojach, zamykać bramkę, utrzymać czystość w TOY!

  Szanować trawnik na boisku, jezeli są prowadzone jakiekolwiek prace na boisku, proszę o cierpliwość na czas wyłączenia boiska do trenningów i rozgrywek. Mamy nowy obiekt, wszyscy jesteśmy zobowiązani do szanowania i dbałość tego pięknego obiektu.

  Z poważaniem

  Antoni Bylica - Sołtys
   

 • 30.11.1999

  O g ł o s z e n i e

   

  Firma MIKI uprzejmie informuje mieszkańców Sołectwa Krzęcin, że odbiór odpadów  komunalnych od 1 stycznia 2014r będzie realizowany według dotychczasowego harmonogramu tj;

  - odbiór odpadów zmieszanych – pierwszy i trzeci piątek miesiąca

  - odbiór odpadów segregowanych – pierwszy piątek miesiąca.

   

  Sołtys- Antoni Bylica

 • Rewizyta w Gminie Krzęcin, woj. zachodno-pomorskie

  25.09.2013

   

  W dniach 13.09.2013 do 15.09.2013r na zaproszenie Wójta Gminy Krzęcin, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej, Klub Sportowy Iskra Krzęcin oraz Sołtys, gościli w Gminie Krzęcin, Drużyna Iskry wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim rozgrywanym na " Orliku " zajmując V miejsce w turnieju. Gratulujemy!

  SPZK na dożynkach Gminnych w Gminie Krzęcin wręczyło ze śpiewem Wójtowi Krzysztofowi Żuchowskiemu  piękny wieniecdożynkowy.Gospodarze pokazali nam siedem Sołectw rozmieszczonych pomiędzy lasami i pięknymi jeziorami, ze wspaniałą infrastrukturą, a więc bardzo dobre drogi, boiska sportowe wielofunkcyjne, Wiejskie Domy Kultury, chodniki na wioskach, gaz, woda, kanalizacja! Uroku Gminie szczególnie wieczorem dodaje farma wiatrowa tj, siedemnaście wiatraków wytwarzających energię elektryczną i dającą Gminie dochód do budżetu rocznie ok.1 700tyś zł.Gmina Krzęcin liczy ok 4 tyś ludności z 11 wioskami.

  Gratulowaliśmy Wójtowi, Radzie Gminy oraz mieszkańcom, wspaniałych osiągnięć gospodarczych!

  Gospodarze zapewnili nam noclegi oraz hojnie ugościli, zadbali o  wspaniałą atmosferę! Na długo pozostaną w pamięci wrażenia wszystkim uczestnikom z pobytu w Gminie Krzęcin!

  Rewizyta w Gminie Krzęcin, woj. zachodno-pomorskie - Obrazek 1

  Wieniec dożynkowy SPZK dla Wójta GMiny Krzęcin./ 15.09.2013r/

  Rewizyta w Gminie Krzęcin, woj. zachodno-pomorskie - Obrazek 2

   

  Rewizyta w Gminie Krzęcin, woj. zachodno-pomorskie - Obrazek 3 Sołtysi dwóch Krzęcinów.


  Rewizyta w Gminie Krzęcin, woj. zachodno-pomorskie - Obrazek 4Rewizyta w Gminie Krzęcin, woj. zachodno-pomorskie - Obrazek 5

 • 17.05.2013

  Bardzo proszę o odebranie i zwrot do Sołtysa deklaracji na odbiór śmieci. Termin do 20 maja br.

   

  Sołtys.

 • 17.05.2013

  Witamy Szanownych Gości z Gminy Krzęcin nad  Małą Iną  w naszym Sołectwie!!! 

  Goście będą przebywać w dniach 17-19.05.2013r.

  Życzymy przyjemnego pobytu w naszym Sołectwie.

   

  Sołtys

   

 • 29.03.2013

  Wesołego Alleluja!

  Niech Zmartwychwstały  Pan darzy Łaskami mieszkańców, a Święteczne Dni Wielkanocne napawają nadzieją, radością i optymizmem!

   

  Sołtys.

   

 • Mieszkańcy Krzęcina, którzy mają umowę na odbiór śmieci z MZU Skawina, nie muszą wypowiadać umowy!

  Wypowiedzenie umowy dotyczy mieszkańców, którzy mają umowę z innymi firmami.

  Od dnia 01.07.2013r będą obowiązywały nowe umowy, wcześniej zawarte z mieszkańcami.

   

  Z poważaniem - Sołtys.

   

 • Aktualności Sołtysa - styczeń 2013r

  Szanownym Mieszkańcom Krzęcina składam " Wszystkiego Najlepszego w Nowym A.D. 2013r " Dużo zdrowia, Błogosławieństwa Bożego w życiu rodzinnym, zawodowym i osobistym.
   

  W  2013r od 1 lipca Samorząd Gminny przejmuje gospodarkę odpadami komunalnymi. Będzie zwołane Zebranie Wiejskie w tej sprawie, na którym zostaną wyjaśnione sprawy związanie z odbiorem odpadów komunalnych od mieszkańców i firm.
  Mamy okres zimowy, czyli okres grzewczy w naszych domach. Bardzo proszę, aby nie spalać w piecach c.o.odpadów plastikowych, gumy, obuwia starego.  Podczas spalania w/w odpadów wytwarzają się BARDZO SZKODLIWE DLA ZDROWIA ZWIĄZKI CHEMICZNE, które wszyscy wdychamy, dzieci też.!!! Za dodatkowe worki z plastikami MZU nie pobiera opłaty.
  W okresie zimowym, proszę o zgłaszanie telefonicznie do Sołtysa / 12 270 60 49 /, ulic do odśnieżania, szczególnie oblodzonych.
  Most na drodze powiatowej koło stawu został naprawiony. W pierwszym kwartale odbędą się przetargi w UMiG na zadania do wykonania w 2013r w Sołectwach.
  13 stycznia br odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze LKS ISKRA Krzęcin, na którym wybrano nowy Zarząd Klubu poszerzony do dziewięciu osób, oraz trzy osobową Komisję Rewizyjną. Życzę owocnej pracy Zarządowi i Komisji Rewizyjnej, a drużynom pierwszego miejsca w tabeli.
  19 stycznia br odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2012r członków OSP w Krzęcinie.

  Pozdrawiam
  Sołtys - Antoni Bylica

 • Turniej Sołectw

  04.09.2012

  Turniej Sołectw - Obrazek 1          Turniej Sołectw - Obrazek 2          Turniej Sołectw - Obrazek 3

  W dniu 02.08.2012r w Sołectwie Facimiech odbył się "  Turniej Sołectw Gminy Skawina "" Na zdjęcich zawodnicy naszego Sołectwa, którzy dzielnie walczyli, szlifujac formę na zwycięstwo! Zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrym wynikiem!!!

  Dziękuję zawodniczkom i zawodnikom za udział w Turnieju! Dziękuję Panu Jankowiczowi Władysławowi za pomoc organizacyjną!

  Sołtys-Antoni Bylica.

 •  

  „Hej, od Krakowa jadę" - piknik rodzinny

  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej, KGW Krzęcin i OSP Krzęcin serdecznie zapraszają na imprezę plenerową, która odbędzie się w niedzielę 17 VI 2012 na placu przed remizą i w ogrodzie zabaw w Krzęcinie. Początek zabawy godz. 1400.

   

  W programie m.in.

  • Koncert orkiestry dętej "Strażak" z Krzęcina.
  • Wystawa obrazów Zuzanny Wędzicha --malarki z Wielkich Dróg.
  • Promocja wydanego przez SPZK, przy finansowym wsparciu Gminy Skawina, tomiku prozy poetyckiej Zenona Michalskiego "Tu gdzie jestem- dziennik pisany źdźbłem trawy".
  • Benefis  Haliny  Jaskiernej - dla uczczenia Jej dwudziestoletniej pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzęcinie oraz 33 lata pracy z dziećmi i młodzieżą krzęcińską - podziękowanie od mieszkańców.
  • Występy artystyczne.
  • Grill, kiełbaski, lane piwo.

  Przewidujemy wiele atrakcji dla dzieci:

  • wielki, 13 metrowy okręt piracki, dmuchana zjeżdżalnia typu Tygrys, dla maluchów dmuchany grzybek z piłeczkami, kolejka, dla starszej młodzieży trampolina, kule i wiele innych niespodzianek.

  Zapraszamy wszystkich - zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych, dzieci, rodziców, dziadków, rodzeństwo, wujostwo, kuzynów, przyjaciół - na świetną plenerową zabawę dla małych i dużych. Bawimy się w rytm piosenki - naszego krakowiaczka z tekstem p. Zenona Michalskiego

   

  Hej, od Krakowa jadę

  gościńcem zatłoczonym,

  żeby zjeść w Krzęcinie – hosadyna

  pierogi ulubione.

   

  Hej, od Krakowa jadę,

  uciekam od hałasu,

  żeby pójść z dziewczyną – hosadyna

  do zielonego lasu.

   

  Dałem ci pawie pióro,

  a ty mi swe warkocze

  złociste, pszeniczne – hosadyna

  i bławatkowe oczy.

   

  Znalazłem czterolistną

  na łące koniczynę,

  teraz wiem na pewno – hosadyna,

  że kocham się w Krzęcinie.

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy: niedziela, 17 czerwca 2012, od godz. 14,  plac przed remizą w  Krzęcinie i ogród zabaw.

   

  Prezes SPZK

  Antoni Poniedziałek

 • Linia 213 MPK

  19.05.2012

  OGŁOSZENIE

   

   

  Uprzejmie informuję, że z dniem 12 maja br linia Nr 213 MPK Kraków jeździ wg nowego rozkładu jazdy, z dziewięcioma bezpośrednimi połączeniami do Krakowa Łagiewnik, ponadto zostały uwzględnione  godziny w niedziele i święta umożliwiające dojazd mieszkańców Gołuchowic i Polanki Hallera do Kościoła.

   

  Bardzo proszę o zwrot zabranej huśtawki z ogrodu zabaw w Krzęcinie, stanowiącej własność Gminy Skawina. Zbliża się Dzień Dziecka, nie pozbawiajmy dzieci prawa do radości.

   

  Z poważaniem

  Sołtys – Antoni Bylica

 • 07.04.2012

  Zdrowych, Radosnych Świąt Wielkiej Nocy oraz wszelkich błogosławieństw Zmartwychwstałego Pana dla Wszystkich Mieszkańców,

  życzy  Sołtys Antoni Bylica!  

   - Obrazek 1

   

   

 • aktualności Sołtysa

  26.03.2012

  Zebranie Wiejskie odbyte w dniu 06.03.2012r: obecnych 158 mieszkańców. Dziękuję bardzo mieszkańcom za owocną i kulturalną dyskusję na Zebraniu. Petycję w sprawie linii 213 MPK podpisało 436 osób. ZIKIT I MPK w Krakowie opracowują w chwili obecnej nowy rozkład jazdy linii 213. Została złożona zgodnie z postulatami mieszkańców propozycja przywrócenia kursów do Krakowa wg starego rozkładu jazdy, z uwzględnieniem ostatnich kursów. Rozpoczyna się naprawa dróg gminnych po okresie zimowym. W ramach funduszy powodziowych ze środków Wojewody będzie wykonana emulsja asfaltowa na odcinku drogi za piekarnią .

  Pozdrawiam

  Sołtys

   

 • SZCZEPIENIE PSÓW I KOTÓW KRZĘCINIE!

  20.01.2012

  SZCZEPIENIE PSÓW I KOTÓW / cena szczepienia 25,00 zł /w dniu 24.01.2012r / wtorek /

  godz.13:00 - k/P. Świerkosza

  godz. 13:30 - k/ Złotnika

  godz. 14:00 - k/ Remizy

   

  Z poważaniem

  Sołtys - Antoni Bylica

  godz. 15:00 - Częsna k/boiska.

   

 • 05.01.2012

  Aktualności Sołtysa 05.01.2012r

   

   

  Zgodnie z pismem Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z dnia 07.11.2011r  nr IGK 3031.Soł.Krz.2011, wchodzimy w 2012r z budżetem dla naszego Sołectwa w wysokości 114 800,00 zł. słownie złotych : sto czternaście tysięcy osiemset.

  Zebranie Wiejskie w dniu 12.12.2011r podjęło uchwałę zatwierdzającą projekt Rady Sołeckiej podziału budżetu na 2012r następująco:

   

  1. Asfaltowanie dróg gminnych -                                             72 000,00 zł
  2.  Udrożnienie rowów – montaż przepustów                          8 000,00 zł
  3. Oświetlenie uliczne -                                                              14 800,00 zł
  4. Plac zabaw – zieleńce                                                               5 000,00 zł
  5. Kamień tłuczeń na drogi  -                                                      5 000,00 zł
  6. Odśnieżanie dróg gminnych       -                                           5 000,00 zł
  7. W.C. publiczne / TOY/    -                                                       5 000,00 zł

         R A Z E M                                                                            114 800,00 zł

   

   

  Największą kwotę stanowią remonty dróg gminnych. W 2012r chcemy zrealizować głównie drogi w centrum wsi, oraz gdzie jest to możliwe udrożnić rowy.

  Rozpoczniemy budowę oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej nr K601217 łączącej Krzęcin z Zelczyną / Zelczynki /, jak również uzupełniać sukcesywnie  lampy w miejscach nie oświetlonych w naszej miejscowości.

  Wydatki związane z „Ogrodem Zabaw „ dotyczą utrzymania zieleńców, również zieleńców w Centrum.

  Kamień tłuczeń na drogi gminne będzie wykorzystany na drogach nie utwardzonych.

  W kosztach utrzymania w.c. /TOY/ będą partycypować również pozostałe Sołectwa z pięciu miejscowości.

  Bardzo proszę wszystkich mieszkańców o uwagę na tworzenie się „ dzikich wysypisk „, , jeśli ktoś jest świadkiem takich sytuacji powinien natychmiast zareagować, zgłaszając sprawę do właściwych organów np. Straż Miejska tel. 12 276-29-73, lub do Sołtysa. Musimy w tej sprawie działać wspólnie, aby zapobiec dalszym powstawaniu wysypisk.

  W I półroczu 2012 rozpocznie się w Gminie podpisywanie umów na instalację kolektorów słonecznych z osobami znajdującymi się na liście. Dotacja będzie wynosiła łącznie 70% do całości kosztów instalacji.

  Planowana kanalizacja w naszej miejscowości to IV kw. 2013r.

  Nowy rozkład jazdy linii MPK nr 213 ma obowiązywać od 01.lutego 2012r z uwzględnieniem mam nadzieję uwag mieszkańców zgłaszanych na Zebraniu Wiejskim.

  W 2012r rozpoczynamy budowę boiska sportowego do piłki nożnej, koszt budowy ok. 490 tyś zł., częściowo ze środków unijnych, grupa LGD.

  W 2012r chcemy zakończyć projekt nadawania nazw ulicom, aby ułatwić kontakt adresowy z mieszkańcami oraz osobami prowadzącymi działalność gospodarczą.

  Następstwem zmiany adresów będzie konieczna wymiana dowodów osobistych / nieodpłatnie/ oraz prawa jazdy, koszt ok. 80,00 zł i dowód rejestracyjny ok. 80,00 zł.

  jeśli ktoś jest posiadaczem samochodu.

  Propozycje nazw ulic:

   

  -droga powiatowa od stawu do Szkoły                                        ul. Krakowska

           „                     od Szkoły do Cmentarza                               ul. Jana Pawła II

           „                     od Cmentarza do Grabia                              ul. Kalwaryjska

  Droga gminna  nr K601049 /Jaskierna,Kozak/                                  ul. Szczęsna      

          „                 nr K 601048/ staw/                                                ul. Nad Stawem

          „                 nr działki 123                                                       ul. Leśna

  droga nr K601051 / za piekarnią/                       ul. Szczyganiec

  droga nr K601050 / dom nauczyciela/                ul. Zagumieniec

      „     nr K601052 / do p.Gaczorków/                 ul. Lamuze

      „     nr K601057 / od Szkoły do KRoln/           ul. Szkolna

   Są to wstępne propozycje nazw ulic, proszę o ewentualne inne propozycje oraz o podanie pozostałych nazw ulic. Najlepiej jeśli to zrobią mieszkańcy danej ulicy. Należy uwzględnić dotychczasowe nazwy przysiółków, np. Snoza, Osmolina, Skotnica, Dąbrówki itp. aby nie zatracić bogactwa historycznego naszej miejscowości.

  „ W Nowym Anno Domini 2012r życzę Wszystkim Mieszkańcom Zdrowia, Radości i Pomyśloności, ,Matka Boża Krzęcińska niech wyprasza Łaski, a św. Florian strzeże od pożaru. „

   

   

  Z poważaniem

  Sołtys Antoni Bylica

   

   

   

   

   

   

 • Życzenia !

              Życzenia ! - Obrazek 1Z

  Najserdeczniejsze życzenia:
  Cudownych Świąt Bożego Narodzenia
  Rodzinnego ciepła i wielkiej radości,
  Pod żywą choinką zaś dużo prezentów,
  A w Waszych pięknych duszach wiele sentymentów.
  Świąt dających radość i odpoczynek,
  oraz nadzieję na Nowy Rok,
  żeby był jeszcze lepszy niż ten,
  co właśnie mija, Niech Boża Dziecina Błogosławi na każdy dzień,  życzy

  Sołtys - Antoni Bylica.

   

 • 17.12.2011

  Dziękuję mieszkańcom za udział w Zebraniu Wiejskim i owocną dyskusję! Dziękuję Panu Komendantowi Posterunku Policji w Skawinie za przekazaną mieszkańcom informację na temat bezpieczeństwa mieszkańców na terenie Gminy i naszej miejscowości, jak również dziękuję za obecność naszemu Dzielnicowemu. Dziękuję za obecność Straży Miejskiej w Skawinie. Dziękuję Radzie Sołeckiej.

  Sołtys -  Antoni Bylica

   

Aktualności

Kontakt

 • Sołectwo Krzęcin Gmina Skawina
  Sołectwo Krzęcin, 32-051 Wielkie Drogi
 • 12 270 60 49

Galeria zdjęć